Krwawy maj na rynku kryptowalut – Co nas czeka na Bitcoinie?

0
238

Rekordy na crypto

Poniższy wykres przedstawia notowania waluty cyfrowej BTC na interwale sesyjnym. Pozwala to zaprezentować dynamikę kursu na przestrzeni ostatnich kilku miesięcy. W tym czasie notowania ukształtowały zakres wahań o rozpiętości mniej więcej 35 000 dolarów. Lewa strona wykresu rozpoczyna się od korekty spadkowej, która wygenerowana została w trwającym trendzie wzrostowym. Kolejne tygodnie upływały pod znakiem dynamicznych wzrostów, które przyczyniły się do osiągnięcia pułapu 64 300 dolarów.

Krwawy maj na rynku kryptowalut   Co nas czeka na Bitcoinie?

BTCUSD D1

źródło: xStation

Techniczne wsparcie

Maj okazuje się miesiącem wyjątkowo pesymistycznym dla posiadaczy kryptowalut. Miesiąc rozpoczął się w okolicy 58 000 dolarów, a po blisko trzech tygodniach rynek znajduje się o mniej więcej 35% niżej. Obecnie kurs BTCUSD zbliża się do strefy wsparcia po cenie 36 300 dolarów. Scenariusz ten został wyznaczony z perspektywy układu harmonicznego Leonarda. W schemacie tym punkt D odnosi się do głębokiego mierzenia wewnętrznego 78,6% fibo.

Poprzedni artykułCoraz głębsza wyprzedaż na ropie naftowej
Następny artykułMarkowanie ceny na złocie? Słabe ręce sprzedają Bitcoina
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.