Coraz głębsza wyprzedaż na ropie naftowej

0
197

Odreagowanie

Poniższy wykres przedstawia notowania ropy naftowej WTI na interwale 1-godzinowym. Pozwala to zaprezentować dynamikę kursu na przestrzeni ostatnich kilku sesji giełdowych. W tym czasie notowania ukształtowały zakres wahań o rozpiętości mniej więcej 3,90 USD. Lewa strona wykresu rozpoczyna się od dołka cenowego po okrągłym kursie 63 dolary za baryłkę. Po tym fakcie to strona popytowa zaczęła dominować na rynku czarnego złota.

Coraz głębsza wyprzedaż na ropie naftowej

WTI H1

źródło: xStation

Techniczne wsparcie

Od wtorkowej sesji europejskiej obserwujemy wyprzedaż na wykresie ropy WTI. Kolejne poziomy techniczne są wybijane, a rynek zbliża się do strefy wsparcia po cenie 63,90 USD za baryłkę. Wskazana strefa popytowa odnosi się do głębokiego mierzenia wewnętrznego 78,6% fibo. Dodatkowym potwierdzeniem jest lokalna biegunowość, która odznacza się wierzchołkami z ubiegłego tygodnia.

Poprzedni artykułGeometria Fibonacciego na amerykańskim indeksie SP500
Następny artykułKrwawy maj na rynku kryptowalut – Co nas czeka na Bitcoinie?
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.