Kupujący euro dominują na rynku – Czy to dobry moment na podłączenie się do trendu?

0
464

Zakupy na euro

Ostatni miesiąc na EURUSD był wyjątkowo udany dla kupujących europejską walutę. Dołek z połowy maja to poziom cenowy 1,0770. W drugim tygodniu czerwca notowania wyznaczyły natomiast maksima 650 pipsów powyżej wspomnianego low. Taki kierunek mógł być napędzany przez wzrosty na indeksach giełdowych, gdzie akcje kupowane były z przenoszonego od dolara amerykańskiego kapitału.

Kupujący euro dominują na rynku   Czy to dobry moment na podłączenie się do trendu?

DAX H1

źródło: xStation

Szybsza reakcja

Od poprzedniej środy rynek EURUSD rozwija trójfalową korektę spadkową. Obecnie jesteśmy na etapie tworzenia się fali CD w strukturze korekty prostej. Zakładając wewnętrzną równość AB=CD, poziomem wsparcia jest kurs 1,1145. W okolicach tych mamy wyraźne potwierdzenie horyzontalne, które opiera się na biegunowości. Po ostatnich szczytach poprowadzona została linia trendu spadkowego, która wskazuje barierę aktualności przedstawianego scenariusza.

Poprzedni artykułDane makro 17.06.2020 – pozwolenia na budowę, zapasy ropy naftowej
Następny artykułAnaliza harmoniczna z Fibonacci Team
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.