Kurs euro – czekamy na wybicie

0
656

Od 6-7 dni kurs EURPLN pozostaje w strefie wsparcia 4,3300 – 4,3350. Jest to poziom wyznaczony z szerokiego mierzenie 38,2% i potwierdzony wcześniejszym popytem w tym obszarze. Na tą chwilę ciężko określić kierunek odbicia notowań, które poruszają się w wąskiej konsolidacji.

Kurs euro   czekamy na wybicie

EURPLN H4

źródło: xStation

Sytuację techniczną warto obserwować z interwału 4-godzinowego, na którym mogą pojawić się popytowe lub podażowe sygnały świecowe. Jeżeli utrzyma poziom i zdecyduje się na kontynuację trendu wzrostowego, targetem dla długich pozycji będą ostatnie szczyty po kursie 4,3970.

Poprzedni artykułDane makro 12.09.2019 – konferencja prasowa ECB, stopy procentowe, inflacja CPI
Następny artykułTeoria fal Elliott’a – podstawowe założenia
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.