Kurs euro – czy czeka nas zwrot notowań?

0
599

Na tą chwilę rynek wyznaczył bardzo precyzyjne minimum, na mierzeniu 50% z szerokiego swingu wzrostowego. Jest to poziom cenowy (4,3160), który stanowi najniższy pułap od ponad miesiąca. Pomimo luki weekendowej, kurs utrzymuje się powyżej, a po sesji azjatyckiej rynek wraca na kurs piątkowego zamknięcia.

Kurs euro   czy czeka nas zwrot notowań?

EURPLN H4

źródło: xStation

W przypadku zagrania z dłuższą perspektywą czasową, nadal liczymy na zaksięgowanie jeszcze niższych poziomów. Oczekiwana strefa ZZB to kurs 4,2950 – 4,3000 i dopiero w tych okolicach będzie można rozważyć zagranie długich pozycji. Kluczowe będą jednak potwierdzenia na formacjach świecowych, które powinny kreować dolne cienie na interwale 4-godzinowym.

Kurs euro – czy czeka nas zwrot notowań?
5 (100%) 2
Poprzedni artykułKurs dolara – dwa możliwe scenariusze
Następny artykułAnaliza techniczna Bitcoin-czy już to wiesz?
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.