Kurs euro i dolara – jak wykorzystać obecne wyceny?

0
417

ANALIZA TECHNICZNA EURPLN

Wczorajszy wierzchołek na EURPLN został wyznaczony na technicznym poziomie ZZB. Kurs 4,2750 potwierdza mierzenie 50% z szerokiego swingu spadkowego. Rynek odrobił więc połowę wyprzedaży europejskiej waluty od połowy maja bieżącego roku. Strefa współczynnika 50% pozostaje istotnym oporem, gdzie możemy też szukać formacji RGR-a z perspektywy nieco mniejszego interwału.

Kurs euro i dolara   jak wykorzystać obecne wyceny?

EURPLN H4

źródło: xStation

ANALIZA TECHNICZNA USDPLN

Komentarze ze strony prezesa FED, przyczyniły się do osłabienia amerykańskiej waluty. Obecny dołek został wyznaczony na technicznym mierzeniu FE100, które oznacza rozpiętość największej korekty w obecnym swingu wzrostowym. Utrzymanie tego wsparcia powinno kierować rynek do kolejnego ataku na strefę średnioterminową ~ 3,8180.

Kurs euro i dolara   jak wykorzystać obecne wyceny?

USDPLN H4

źródło: xStation

Kurs euro i dolara – jak wykorzystać obecne wyceny?
5 (100%) 2
Poprzedni artykułDane makro 11.07.2019 – inflacja CPI, protokół ECB, wnioski o zasiłek
Następny artykułAnaliza techniczna Ripple – klaster zewnętrznych mierzeń
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.