Kurs euro i dolara – jak wykorzystać słabość PLN-a?

0
717

ANALIZA TECHNICZNA EURPLN

Po piątkowym wzroście, kurs EURPLN utrzymuje się w pobliżu górnej podstawy overbalance po kursie 4,2560. Jest to również strefa kierunkowa dla obecnego trendu spadkowego. Ewentualne zanegowanie oporu może skutkować odwróceniem sentymentu i szybkiego ataku na szerokie mierzenie 38,2% ~ 4,2660.

Kurs euro i dolara   jak wykorzystać słabość PLN a?

EURPLN H4

źródło: xStation

ANALIZA TECHNICZNA USDPLN

Słabość polskiej waluty widoczna jest na głównych crossach z PLN-em. Za amerykańskiego dolara trzeba zapłacić już blisko 3,80 zł. Istotna strefa oporu znajduje się na poziomie 3,8180 przy mierzeniu wewnętrznym 61,8%. W przypadku korekty z obecnego pułapu, pomocne jest mierzenie FE100, które wyznacza strefę popytową po kursie 3,7660. 

Kurs euro i dolara   jak wykorzystać słabość PLN a?

USDPLN H4

źródło: xStation

Poprzedni artykułAktualizacja scenariuszy na rynku Forex & Crypto
Następny artykułDane makro 09.07.2019 – stopa bezrobocia, zezwolenia na budowę
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.