Kurs euro i dolara – nowy tydzień otwiera kolejne scenariusze

0
688

ANALIZA TECHNICZNA EURPLN

Otwarcie sesji europejskiej przynosi mocny impuls ze strony sprzedających. Kurs EURPLN zbliża się do technicznego poziomu 4,2430. Jest to punkt D układu harmonicznego Leonarda, który potwierdza biegunowość z początku miesiąca. Rozegranie układu wiąże się z obserwacją wykresu na mniejszych interwałach M30/H1, gdzie mogą pojawić się wyprzedzające oznaki popytu.

Kurs euro i dolara   nowy tydzień otwiera kolejne scenariusze

EURPLN H4

źródło: xStation

ANALIZA TECHNICZNA USDPLN

Na wykresie USDPLN również widoczny jest pozytywny sentyment do polskiej waluty. Jest to zgodne z lokalną linią trendu, którą możemy poprowadzić po ostatnich, opadających wierzchołkach. Dzisiejszy kierunek sugeruje retest strefy popytowej (3,7680), która oparta jest na ZZB oraz mierzeniu 50%.

Kurs euro i dolara   nowy tydzień otwiera kolejne scenariusze

USDPLN H4

źródło: xStation

Poprzedni artykułDane makro 22.07.2019 – podaż pieniądza, sprzedaż hurtowa
Następny artykułAnaliza techniczna Bitcoin – Czy RGR wzmocni spadki?
Łukasz Fijołek
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.