Kurs euro i kurs dolara – techniczne okazje transakcyjne

0
744

ANALIZA TECHNICZNA EURGBP

Od początku maja, na wykresie EURGBP trwa silny trend wzrostowy. Korekty są dotychczas okazjonalne i płytkie, a kurs zbliża się do strefy oporu ~`0,8865. Poziom ten potwierdzony jest przez wewnętrzne mierzenie 61,8%. Trwałe naruszenie linii trendu wzrostowego, będzie pierwszym sygnałem do zmiany tendencji na EURGBP.

Kurs euro i kurs dolara   techniczne okazje transakcyjne

EURGBP H4

źródło: xStation

ANALIZA TECHNICZNA USDJPY

Na USDJPY kluczowy jest obecnie schemat overbalance, z dolną podstawą prostokąta po okrągłym kursie 111,00. Dodatkowe potwierdzenie stanowi mierzenie 38,2% z trwającej fali wzrostowej. 

Kurs euro i kurs dolara   techniczne okazje transakcyjne

USDJPY H1

źródło: xStation

Kurs euro i kurs dolara – techniczne okazje transakcyjne
5 (100%) 3
Poprzedni artykułDane makro 23.05.2019 – PKB, protokół ECB, indeks PMI
Następny artykułSprawdzamy technikę na rynku FOREX&CRYPTO
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.