Kurs euro i WIG20 – perspektywy na zakończenie tygodnia

0
708

ANALIZA TECHNICZNA EURPLN

Wspólna waluta wyraźnie traci dziś na wartości w stosunku do złotego. Wycena EURPLN spada poniżej okrągły poziom 4,30. Otwiera to scenariusz z układem OneToOne, który wyznacza najbliższe wsparcie po kursie 4,2880. Horyzontalny poziom zgrywa się z linią trendu wzrostowego, który wyznacza kierunek EURPLN od kilku tygodni.

Kurs euro i WIG20   perspektywy na zakończenie tygodnia

EURPLN H4

źródło: xStation

ANALIZA TECHNICZNA WIG20

Trwa kolejna sesja po zaksięgowaniu układu harmonicznego Leonarda. Poziom oporu 2155 punktów pozostaje aktualny na polskim indeksie giełdowym. Wczorajsza sesja mocno ograniczyła środowy optymizm, a kurs chwilowo powrócił poniżej 2180. Jeżeli uda się wygenerować większą reakcję popytową, target dla kupujących znajduje się w strefie ZZB 2285 punktów, potwierdzonej mierzeniem FE100.

Kurs euro i WIG20   perspektywy na zakończenie tygodnia

WIG20 D1

źródło: xStation

Poprzedni artykułDane makro 24.05.2019 – sprzedaż detaliczna w UK
Następny artykułTechniczne układy na zakończenie tygodnia
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.