Kurs funta i WIG20 – rynek wypełnia oczekiwane układy techniczne

0
754

ANALIZA TECHNICZNA WIG20

Target dla długich pozycji został precyzyjnie wypełniony. Schemat FE100 wyznaczony pod koniec maja, został na wczorajszej sesji w pełni zaksięgowany. Obecne nastawienie rynkowe przychyla się w stronę sprzedających, a obrona strefy ZZB jest kluczowa na ten moment.

Kurs funta i WIG20   rynek wypełnia oczekiwane układy techniczne

WIG20 D1

źródło: xStation

ANALIZA TECHNICZNA GBPPLN

Podobny schemat widoczny jest na parze walutowej GBPPLN, gdzie kurs reaguje w pobliżu głębokiego mierzenia 88,6%. Okrągły poziom 4,8600 nie został w pełni zaksięgowany, jednak po dzisiejszych danych z brytyjskiego rynku pracy kurs wyraźnie wzrasta. Szeroki target wyznacza mierzenie FE100, które wyznacza obecny opór po kursie 4,9100.

Kurs funta i WIG20   rynek wypełnia oczekiwane układy techniczne

GBPPLN D1

źródło: xStation

Poprzedni artykułDane makro 11.06.2019 – inflacja CPI, stopa bezrobocia, inflacja PPI
Następny artykułRipple czy można dzisiaj na nim zarobić?
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.