Kurs funta – powrót popytu na brytyjskiej walucie

0
470

Na otwarciu sesji europejskiej pojawia się silny popyt. Kurs GBPPLN wykonuje kolejny test strefy podażowej 4,8500. Jest to pułap współczynnika 50% z szerokiego swingu spadkowego.

Kurs funta   powrót popytu na brytyjskiej walucie

GBPPLN H4

źródło: xStation

Z uwagi na kolejny retest wspomnianego oporu, prawdopodobieństwo wybicia górą jest wysokie. Podażowe zamkniecie ubiegłego tygodnia okazało się zmyłką, a scenariusz na najbliższe godziny to wyjście górą z pierwszym targetem w okolicy 4,9050.

Kurs funta – powrót popytu na brytyjskiej walucie
5 (100%) 2
Poprzedni artykułKurs dolara – jaki będzie ten tydzień?
Następny artykułAnaliza techniczna Bitcoin-niepewna przyszłość?
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.