Kurs jena na tle weekendowych newsów handlowych

0
558

W niedziele miała miejsce nieoczekiwana zmiana retoryki ze strony amerykańskiego prezydenta w kontekście prowadzonej wojny handlowej. Zagroził on bowiem podwyższeniem do 25% taryf na dobra importowane z Chin co przełożyło się na luki cenowe po otwarciu rynku walutowego.

Popularny Ujek (USDJPY) stracił pierwotnie blisko 100 pipsów w stosunku do piątkowego zamknięcia. Minimum zostało wyznaczone na wysokości głębokiego mierzenia wewnętrznego 78,6% (110,25). Ewentualne domknięcie luki spadkowej, będzie wiązało się z zaksięgowaniem strefy oporu ZZB po kursie ~ 111,10.

Kurs jena na tle weekendowych newsów handlowych

USDJPY H4

źródło: xStation

Na wykresie EURJPY uwagę zwraca przede wszystkim schemat OneToOne, który wyznacza najbliższy opór po kursie 124,50. Jest to również poziom piątkowego zamknięcia handlu na rynku walutowym, a więc automatyczne domkniecie luki cenowej.

Kurs jena na tle weekendowych newsów handlowych

EURJPY H4

źródło: xStation

Kurs jena na tle weekendowych newsów handlowych
5 (100%) 1
Poprzedni artykułSposób na skuteczną analizę techniczną
Następny artykułDane makro 07.05.2019
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.