Łagodny trend wzrostowy na WTI – czy cena ropy będzie dalej rosnąć?

0
576

W ostatnich dniach wycena ropy WTI, oscyluje przy poziomie 57 dolarów za baryłkę. Jest to pułap dość mocno broniony przez sprzedających, jednak zakładając dalsze odbicie notowań, powinien być dość szybko wybity.

Łagodny trend wzrostowy na WTI   czy cena ropy będzie dalej rosnąć?

WTI H4

źródło: xStation

W średnioterminowym ujęciu wyznaczamy scenariusz z układem harmonicznym. W zależności od potwierdzonego współczynnika, mamy tutaj możliwość utworzenia struktury Nietoperza (50% + 88,6%) lub Leonarda (50% + 78,6%).Strefy oporowe znajduje się więc na poziomie 60,5 USD oraz 61,7 USD.

Poprzedni artykułIota (MIOTA) – układ harmoniczny. Jest podaż a gdzie popyt?
Następny artykułRipple (XRP)-układ harmoniczny. Silna podaż i co dalej?
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.