Litecoin potwierdza średnioterminowy trend wzrostowy

0
652

Od połowy grudnia 2018 roku, na rynku Litecoina możemy wyznaczyć umiarkowany trend wzrostowy. Na wykresie z perspektywy interwału 4-godzinowego pojawiają się głębokie korekty, jednak kurs wyraźnie zyskuje przez ostatnie trzy miesiące. Z poziomu 22 dolary, rynek wyznaczył szczyt nieco ponad tydzień temu szczyt po cenie 54 USD. Mamy zatem ponad dwukrotny zwrot wartości jednego Litecoina w czasie dwóch miesięcy.

Litecoin potwierdza średnioterminowy trend wzrostowy

LTCUSD H4

źródło: xStation

Układ overbalance z ostatnich dni lutego utrzymał presję ze strony sprzedających. Duże znaczenie ma tu oczywiście pozytywny sentyment na szerokim rynku kryptowalut i oczywiście korelacja z Bitcoinem. Jednak Litecoin radzi sobie zdecydowanie lepiej od lidera branży, a kurs rośnie dziś w kierunku ostatniego maksimum ~ 53,5 USD. Najbliższym oporem jest szeroka strefa ZZB na poziomie 56 dolarów. Rynek rozgrywał tą cenę w październiku i listopadzie 2018 roku, a więc należy rozszerzyć interwał, aby wyznaczyć ją do obecnych pułapów.

Litecoin potwierdza średnioterminowy trend wzrostowy
5 (100%) 2
Poprzedni artykułCzy warto rozgrywać tą korektę pędzącą na GBPUSD?
Następny artykułPrzegląd rynku FOREX&KRYPTO – szukanie okazji dnia z Fibonacci Team
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.