Lokalna bariera popytowa na złocie

0
149

Swing wzrostowy

Poniższy wykres przedstawia notowania złota na interwale 5-minutowym. Pozwala to zaprezentować dynamikę kursu na przestrzeni ostatnich kilku godzin. W tym czasie notowania metalu ukształtowały zakres wahań o rozpiętości mniej więcej 17 dolarów. Lewa strona wykresu rozpoczyna się od dołka cenowego po kursie 1 870 dolarów. Po tym fakcie to strona popytowa zaczęła dominować na rynku złota. Noty tydzień rozpoczął się od kontynuacji tendencji wzrostowej z ostatnich godzin piątkowej sesji.

Lokalna bariera popytowa na złocie

GOLD M5

źródło: xStation

Lokalne wsparcie

Podczas dzisiejszej sesji azjatyckiej zapoczątkowana została lokalna korekta spadkowa. Notowania zareagowały podażowa na poziom cenowy 1 887 dolarów za uncję. W ramach swingu spadkowego analizujemy najbliższy poziom wsparcia. Jest to strefa związana z mierzeniem Fibonacciego 38,2%. Przed wyznaczeniem dzisiejszego szczytu, rynek kilkukrotnie reagował na poziom cenowy 1 880,5 USD. Może to stanowić dodatkowe potwierdzenie dla kupujących.

Poprzedni artykułCeny ropy naftowej odreagowują przed weekendem
Następny artykułCo dalej z dolarem? | dr Przemysław Kwiecień, 24.05.2021
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.