Ceny ropy naftowej odreagowują przed weekendem

0
224

Swing spadkowy

Poniższy wykres przedstawia notowania ropy naftowej WTI na interwale 1-godzinowym. Pozwala to zaprezentować dynamikę kursu na przestrzeni ostatnich trzech sesji giełdowych. W tym czasie notowania ukształtowały zakres wahań o rozpiętości mniej więcej 5,50 USD. Lewa strona wykresu rozpoczyna się od wierzchołka cenowego po kursie 67 dolarów za baryłkę. Po tym fakcie pojawiła się wyraźna reakcja ze strony sprzedających. Tendencja ta utrzymywała się w zasadzie do porannego otwarcia sesji europejskiej.

Ceny ropy naftowej odreagowują przed weekendem

WTI H1

źródło: xStation

Techniczny opór

Sesja amerykańska rozpoczyna się od wycena w okolicy 63 dolarów za baryłkę WTI. Tendencja wzrostowa pokrywa się ze scenariuszem korekcyjnym, którego górną barierę wyznacza pułap współczynnika Fibonacciego 38,2%. Na tą chwilę wzrosty prowadzone są w sekwencji białych formacji świecowych. W przypadku utrzymania takiej tendencji, zaksięgowanie strefy oporu może pojawić się jeszcze dziś ~ 63,60 USD.

Poprzedni artykułTrwa korekta wzrostowa na rynku kryptowalut
Następny artykułLokalna bariera popytowa na złocie
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.