Trwa korekta wzrostowa na rynku kryptowalut

0
139

Korekta wzrostowa

Poniższy wykres przedstawia notowania waluty cyfrowej BTC na interwale 4-godzinowym. Pozwala to zaprezentować dynamikę kursu na przestrzeni ostatnich czterech tygodni. W tym czasie notowania ukształtowały zakres wahań o rozpiętości mniej więcej 30 000 dolarów. Lewa strona wykresu rozpoczyna się od swingu wzrostowego, który okazuje się być korektą wzrostową.

Trwa korekta wzrostowa na rynku kryptowalut

BTCUSD H4

źródło: xStation

Techniczny opór

Drugi tydzień maja przyniósł dynamiczną wyprzedaż na rynku kryptowalut. W przypadku wyceny BTCUSD notowania zakończyły swing spadkowy w okolicy cenowej 29 000 dolarów. Korekta wzrostowa z obecnego tygodnia podprowadza kursu Bitcoina do pierwszej strefy podażowej. Poziom oporu opiera się na mierzeniu FE100 po cenie 42 000 dolarów. Kluczowym elementem jest obecnie obserwacja sygnałów świecowych na interwale 4-godzinowym.

Poprzedni artykuł161,8% fibo na dolarze. Czy będzie jeszcze jedna fala spadkowa na kryptowalutach?
Następny artykułCeny ropy naftowej odreagowują przed weekendem
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.