Lokalny target wzrostowy na okrągłym poziomie ETHUSD

0
423

Mija kolejna sesja od wyznaczenia szczytu na poziomie 144 dolarów. Rynek obecnie znajduje się w układzie korekcyjnym, a ostatni dołek wykreowany został po cenie 135,5 USD. Ciekawie kształtuje się poziom najbliższego oporu, który wynika z układu OneToOne poi okrągłym kursie 140 dolarów. Scenariusz wydłuża się w czasie jednak nadal pozostaje aktualny.

Lokalny target wzrostowy na okrągłym poziomie ETHUSD

ETHUSD H1

źródło: xStation

Z drugiej strony mamy dwa horyzontalne poziomy popytowe. W ujęciu lokalnym wyróżnia się dolna podstawa prostokąta po wspomnianej cenie 135,5 USD. Rynek potwierdził ten poziom dziś i podczas poniedziałkowej sesji. Nieco niżej znajduje się techniczny poziom wsparcia z szerszego mierzenia FE100. Potwierdzeniem ceny 132 dolary jest biegunowość strefy, w której wyznaczone zostało wsparcie. W ostatnich dniach Ethereum radzi sobie nieco gorzej od Bitcoina i ewentualne spadki na BTCUSD powinny napędzić scenariusz podażowy na ETHUSD.

Lokalny target wzrostowy na okrągłym poziomie ETHUSD
5 (100%) 2
Poprzedni artykułŚrodowy trading na rynku FOREX&KRYPTO
Następny artykułDane makro 21.03.2019
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.