Mieszane nastroje na amerykańskim dolarze – dzisiejsza sesja będzie decydująca

0
472

Wątpliwy popyt

Wydawało się, iż po zaksięgowaniu Gartleya na EURUSD rynek szybko odjedzie na północ. Mijają jednak kolejne godziny, a kurs pozostaje w obrębie poziomu wsparcia 1,1100. Świeca godzinowa zamyka się właśnie w czarnym kolorze co nie zwiastuje pozytywnie dla kupujących. Dzisiejsza sesja amerykańska powinna rozstrzygnąć scenariusz z układem harmonicznym, których wyczekiwaliśmy od wczorajszej sesji. Z uwagi na brak dynamicznej reakcji, wejście bez potwierdzenia może być teraz dość ryzykowne. Optymalnym działaniem byłoby wyczekanie na wzrostowe formacje świecowe na interwalach M15-M30, które dopuszczą rozegranie kolejnych longów. Jeżeli takie motywy nie pojawią się na kolejnych świecach, prawdopodobnie zobaczymy dynamiczne wybicie dołem.

Mieszane nastroje na amerykańskim dolarze   dzisiejsza sesja będzie decydująca

EURUSD H1

źródło: xStation

Dwie opcje na Kablu

Schemat na GBPUSD potrzebuje jeszcze pogłębienia ostatnich dołków. Jest on również rozbudowany o dwie możliwe opcje pod zagranie długiej pozycji. Punktem B jest tutaj również współczynnik Fibonacciego 61,8%, jednak zakończenie układu harmonicznego może mieć dwa rozwiązania. Scenariusz z formacją Gartleya to poziom cenowy 1,2985 na wysokości mierzenia 78,6% fibo oraz potwierdzenia z układu OneToOne. Scenariusz numer dwa opiera się na nowoczesnej strukturze Fibonacci Team Pattern, której zakończenie znajduje się na głębokim 88,6% fibo. Mamy tam również horyzontalne potwierdzenie techniczne w postaci 161,8% fibo z fali BC.

Mieszane nastroje na amerykańskim dolarze   dzisiejsza sesja będzie decydująca

GBPUSD H1

źródło: xStation

Mieszane nastroje na amerykańskim dolarze – dzisiejsza sesja będzie decydująca
5 (100%) 1
Poprzedni artykułChwilowy przystanek w osłabieniu euro. Gdzie szukać wzmożenia podaży?
Następny artykułDane makro 10.01.2020 – zmiana zatrudnienia, stopa bezrobocia
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.