Mieszane nastroje na funcie brytyjskim – który scenariusz będzie realizowany przez rynek?

0
695

Korekta wzrostowa

Początek stycznia to ewidentny trend spadkowy na wykresie GBPCHF. Rynek w przeciągu trzech tygodni spadł o około 300 pipsów, wyznaczając jednocześnie dość rozległe korekty. Tego typu układ ponownie pojawia się na wykresie interwału 1-godzinowego. Warunkiem jest utrzymanie notowań powyżej (1,2550), a więc lokalnego dołka z obecnego tygodnia. Target wzrostowy wyznacza natomiast układ korekcyjny AB=CD na korekcie prostej. Poziom oporu pokrywa się z szerokim mierzeniem 50% na całej fali spadkowej. Jest to również poziom biegunowości po kursie 1,2685. Tak naprawdę czekamy obecnie z alertami na wzrost dynamiki, ponieważ w obecnym tempie scenariusz uda się zrealizować dopiero pod koniec obecnego tygodnia.

Mieszane nastroje na funcie brytyjskim   który scenariusz będzie realizowany przez rynek?

GBPCHF H1

źródło: xStation

Kolejny atak?

Nieco inaczej kształtuje się wycena brytyjskiej waluty w stosunku do japońskiego jena. Początek roku to umiarkowany, ale wyraźny wzrost wartości GBP w stosunku do JPY. Na zamknięciu ubiegłego tygodnia pojawiła się dość dynamiczna korekta spadkowa, która podprowadzona kurs w ciekawe rejony techniczne. Dynamika z piątku nie została utrzymana, jednak strefa wsparcia na współczynniku 50% pozostaje aktualna. Mankamentem może być już wcześniejszy test poziomu ze strony sprzedających. Z drugiej strony dodatkowym wzmocnieniem jest mierzenie 50% z szerokiego swingu wzrostowego. Strefa popytowa to poziom cenowy 142,60 – 142,65 i tam też czekamy na oznaki zaangażowania kupujących na formacjach świecowych.

Mieszane nastroje na funcie brytyjskim   który scenariusz będzie realizowany przez rynek?

GBPJPY H1

źródło: xStation

Poprzedni artykułDane makro 21.01.2020 – stopa bezrobocia, zmiana zatrudnienia
Następny artykułCzy to początek spadków na giełdach? Jak wygląda wolumen?
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.