Mieszane nastroje na parach walutowych z PLN

0
536

Wycena polskiej waluty odnosi się przede wszystkim do kierunków na głównych parach. Widoczna jest słabość funta brytyjskiego, która prowadzi do spadków na GBPLN przy równoczesnych wzrostach USDPLN oraz EURPLN.

ANALIZA TECHNICZNA USDPLN

Kurs USDPLN od dwóch tygodni utrzymuje się powyżej poziomu 3,80. Ma to szczególne znaczenie z uwagi na strefę wsparcia, które znajduje się po pipsów poniżej wspomnianego kursu. Poziom ma potwierdzenie w klasycznym schemacie AB=CD, który nie został jeszcze w pełni zaksięgowany.

Mieszane nastroje na parach walutowych z PLN

USDPLN H4

źródło: xStation

ANALIZA TECHNICZNA EURPLN

Obecna sytuacja techniczna na wykresie EURPLN odnosi się przede wszystkim do strefy oporu 4,3040. Poziom był kilkukrotnie testowany podczas marcowych sesji. Za każdym razem to sprzedający dominowali na rynku.W obecnym tygodniu kurs ponownie zbliża się wspomnianej strefy.

Mieszane nastroje na parach walutowych z PLN

EURPLN H4

źródło: xStation

ANALIZA TECHNICZNA GBPPLN

Notowania GBPPLN utrzymują się poniżej psychologicznej bariery 5,00. Utrzymanie lokalnej linii trendu pokrywa się z reakcją na mierzeniu 50% z ostatniej fali wzrostowej. Wybicie dołem może otworzyć przestrzeń do przeceny w okolice 4,91.

Mieszane nastroje na parach walutowych z PLN

GBPPLN H4

źródło: xStation

Mieszane nastroje na parach walutowych z PLN
5 (100%) 2
Poprzedni artykułSprawdzamy skuteczność układów technicznych
Następny artykułPerspektywa dla kursu euro w parach walutowych EURUSD oraz EURJPY
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.