Mocna wycena kryptowalut – Ethereum testuje kluczowy opór

0
442

Rekordowe minima

Ostatnie tygodnie to silny wzrost wartości rynku kryptowalut. Połowa marca w przypadku ETHUSD to wyceny wyraźnie poniżej bariery 100 dolarów za ETH. Absolutne minimum to poziom cenowy 88 USD. Po kilku sesja rynek powrócił ponad 100USD i kontynuował odreagowanie w korelacji z indeksami giełdowymi i Bitcoinem.

Mocna wycena kryptowalut   Ethereum testuje kluczowy opór


ETHUSD H4

źródło: xStation

Silna zapora

W dniu dzisiejszym notowania kolejny raz testują strefę oporu 210 dolarów za sztukę ETH. Patrząc na linię trendu wzrostowego, która wyznaczona została połowy marca, daje coraz mniejszą przestrzeń do wahań ETHUSD. Co prawda pod koniec marca rynek naruszył kluczową strefę podażową 210 USD, to jednak kolejne sesje pokazują, że sprzedających mocno bronią kolejnego wybicia górą. Dzisiejsze przedpołudnie to lekkie pogorszenie nastrojów na rynku kryptowalut, jednak kurs nadal pozostaje bardzo blisko analizowanej strefy oporu.

Poprzedni artykułPomysły inwestycyjne z Łukaszem Fijołkiem
Następny artykułDane makro 19.05.2020 – indeks ZEW, zezwolenia na budowę
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.