Mocne zamknięcie tygodnia na wykresie dolara

0
138

Korekta wzrostowa

Poniższy wykres przedstawia notowania pary walutowej USDPLN na interwale 4-godzinowym. Pozwala to zaprezentować dynamikę kursu na przestrzeni ostatnich kilku tygodni. W tym czasie notowania ukształtowały zakres wahań o rozpiętości mniej więcej 1 800 pipsów. Lewa strona wykresu rozpoczyna się od korekty wzrostowej, która miała miejsce na początku maja bieżącego roku. Poza wspomnianą korektą wzrostową, kolejne sesje i tygodnie maja miały charakter spadkowy. W ten sposób na przełomie maja i czerwca kurs osiągnął pułap 3,6400.

Mocne zamknięcie tygodnia na wykresie dolara

USDPLN H4

źródło: xStation

Opór cenowy

Druga część bieżącego tygodnia przynosi wyraźne odreagowanie notowań. Wycena USDPLN zbliża się do okrągłej bariery cenowej 3,7000. Nieco wyżej znajduje się techniczny opór. Do jakiego wyznaczenia użyliśmy rozpiętości wspomnianej wcześniej korekty wzrostowej. W związku z tym poziom FE100 znajduje się na wysokości 3,7020. Może to być jednocześnie jeden z ciekawszych układów na otwarcie nowego tygodnia.

Poprzedni artykułKorekta prosta na niemieckim indeksie DAX. Bitcoin w konsolidacji
Następny artykułJak długo potrwa trend wzrostowy na Bitcoinie?
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.