Jak długo potrwa trend wzrostowy na Bitcoinie?

0
133

Swing spadkowy

Poniższy wykres przedstawia notowania waluty cyfrowej BTC na interwale 1-godzinowym. Pozwala to zaprezentować dynamikę kursu na przestrzeni ostatnich kilku sesji giełdowych. W tym czasie notowania ukształtowały zakres wahań o rozpiętości mniej więcej 8 400 dolarów. Lewa strona wykresu rozpoczyna się od wierzchołka cenowego po kursie 39 300 USD. Kolejne czerwcowe sesje przyniosły jednak wyraźną wyprzedaż na wykresie Bitcoina.

Jak długo potrwa trend wzrostowy na Bitcoinie?

BTCUSD H1

źródło: xStation

Opór cenowy

Od sesji środowej obserwujemy powrót kupujących na rynek kryptowalut. W ten sposób notowania księgują głębokie mierzenie wewnętrzne 88,6% fibo. Tam też znajduje się aktualna strefa podażowa na rynku BTCUSD. Poglądową prowadzimy też linię trendu wzrostowego, która wskazuje dynamikę odreagowania. Wspomniany poziom oporu pozostaje aktualny.

Poprzedni artykułMocne zamknięcie tygodnia na wykresie dolara
Następny artykułPoranny popyt na europejskiej walucie
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.