Poranny popyt na europejskiej walucie

0
122

Swing spadkowy

Poniższy wykres przedstawia notowania pary walutowej EURUSD na interwale 30-minutowym. Pozwala to zaprezentować dynamikę kursu na przestrzeni ostatnich kilku sesji giełdowych. W tym czasie notowania ukształtowały zakres wahań o rozpiętości mniej więcej 125 pipsów. Lewa strona wykresu rozpoczyna się od wierzchołka cenowego po kursie 1,2218. Końcówka ubiegłego tygodnia upłynęła jednak pod znakiem dominacji strony podażowej.

Poranny popyt na europejskiej walucie

EURUSD M30

źródło: xStation

Opór cenowy

Nowy tydzień otwieramy pod znakiem dominacji kupujących. Europejska waluta zyskuje w stosunku do amerykańskiego dolara. Na tą chwilę wzrosty oscylują dość skromnie w okolicy 20 pipsów. W ramach kierunku północnego wyznaczamy targetem dla kupujących. Mamy tutaj strefę oporu na wysokości mierzenia Fibonacciego 38,2%. Potwierdzeniem jest tutaj również mierzenie FE100 oraz strefa ZZB.

Poprzedni artykułJak długo potrwa trend wzrostowy na Bitcoinie?
Następny artykułRealizacja Wyckoff’a na dolarze. Powrót hossy na Bitcoinie?
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.