Motyw pod utrzymanie trendu – Czy dolar australijski będzie kontynuował umocnienie?

0
554

Trend wzrostowy

Od połowy marca na rynku AUDUSD widzimy wyraźny trend wzrostowy. W tym czasie notowania wykonały wzrost o blisko 1000 pipsów zachowując jednocześnie potencjał do kontynuacji. Kontynuację scenariusza wzrostowego potwierdza również zakładany przez nas target, który opiera się na mierzeniu FE100. Jest to okrągły poziom cenowy (0,6700), który pokrywa się z głębokim mierzeniem wewnętrznym 78,6% fibo. Obecnie szukamy więc nadal atrakcyjnych stref wsparcia, z których można podłączyć się do trendu wzrostowego.

Motyw pod utrzymanie trendu   Czy dolar australijski będzie kontynuował umocnienie?


AUDUSD H4

źródło: xStation

Techniczne wsparcie

Ewidentny układ jaki warto rozważyć to strefa biegunowości po kursie 0,6210. Motyw doskonale potwierdza schemat overbalance, gdzie dolna podstawa aktualnego prostokąta, pokrywa się wręcz z zakończeniem poprzedniego. W dniu wczorajszym pojawiło się podejście w rejony OneToOne, jednak zabrakło blisko 50 pipsów do pełnego zaksięgowania. W związku z tym oczekujemy wyraźnego retestu wskazywanego wsparcia, które warto obserwować z perspektywy interwału H1/H4.

Poprzedni artykułUjemne ceny ropy? Jak to możliwe?
Następny artykuł[WEBINAR] TRADING CENTRAL – nowe rewolucyjne narzędzie dla Traderów?
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.