Możliwe scenariusze rynkowe na nadchodzący tydzień

0
414

Czego możemy się spodziewać w nadchodzącym tygodniu?

Rynek EURUSD interwał H4

Para w dalszym ciągu porusza się w trendzie spadkowym. Najbliższym wsparciem są ostatnie dołki wypadające przy okrągłym poziomie 1.11. Jeżeli chodzi o możliwą korektę wzrostową to pierwsze ważne miejsce wynika z potencjalnej korekty pędzącej – szare prostokąty, która wypada w blisko okrągłego poziomu i biegunowości mierzenia 161.8%. Kolejny opór to biegunowość mierzenia 127.2% a nastąpienie poziom 1.1460 wynikający z ostatnich dołków.

Interwał H4

Możliwe scenariusze rynkowe na nadchodzący tydzień

Rynek USDCHF interwał H4

W dalszym ciągu para ta może być bardzo wrażliwa na dane fundamentalne. Zmienność w najbliższych dniach a nawet tygodniach może być zwiększona. Po gigantycznych ruchach na CHF wykres jest bardzo zniekształcony. Rynek w chwili obecnej porusza się w bardzo szerokiej konsolidacji. Ostanie dołki przy mierzeniu 0.0% stanowią wsparcie, natomiast szara strefa opór. W przypadku wybicia strefy górą kolejne ważne miejsca wynikać będą z zewnętrznych mierzeń fibo.

 Interwał H4

Możliwe scenariusze rynkowe na nadchodzący tydzień

Rynek GBPUSD interwał H4

Rynek wykonał bardzo płytką korektę po czym wybił nowe dołki. Aktualnie cena wyhamowała na zgrupowanie dwóch zewnętrznych mierzeń, i to właśnie miejsce będzie najbliższym wsparciem. Kolejne ważne miejsce to mierzenie 161.8% ostatniej korekty wzrostowej wypadające przy okrągłym poziomie 1.4900. Najbliższy opór wypada na poziomie 1.5030 czyli na ostatnich dołkach. Należy pamiętać także o psychologicznym poziomie 1.5000.

Interwał H4

Możliwe scenariusze rynkowe na nadchodzący tydzień

Rynek AUDUSD interwał H4

W ostatnim tygodniu AUDUSD wybił zieloną strefę i kontynuujemy trend spadkowy, który jest bardzo dobrze widoczny na interwale D1 oraz W1. Najbliższym wsparciem jest mierzenie 161.8% ostatniej korekty wzrostowej. Jednak w przypadku korekty wzrostowej najbliższym oporem będzie biegunowość mierzenia 127.2% a następnie ostatnie dołki i szeroka zielona strefa.

 Interwał H4

Możliwe scenariusze rynkowe na nadchodzący tydzień

Rynek USDJPY interwał H4

Na interwale H4 nie widać wyraźnego trendu tak jak jest to w przypadku interwału D1, gdzie para ta dalej porusza się w trendzie wzrostowym. W ostatnim tygodniu rynek dwukrotnie reagował a mierzenie 61.8%. W przypadku wzrostów ważnym miejscem będzie mierzenie 78.6% (potencjalny układ Gartley’a), które wypada w okolicach 120.00. W przypadku spadków ważna strefa wypada przy poziomie 116.00, gdzie cena już dwukrotnie reagowała.

Interwał H4

Możliwe scenariusze rynkowe na nadchodzący tydzień

Rynek EURJPY interwał D1

8 grudnia doszło do odwrócenia tendencji wzrostowej i od tego czasu mamy do czynienia z bardzo silnym trendem spadkowym. Jest to bardzo dynamiczny ruch spadkowy, zwróćmy uwagę na płytkie korekty i silne impulsy spadkowe. W zeszłym tygodniu przebiliśmy ostatnie dołki z interwału D1, rynek wyhamował dopiero na zgrupowaniu dwóch mierzeń zewnętrznych. W przypadku przebicia tego miejsca, kolejne wsparcie to okrągły poziom 130.00. Jeżeli rynek będzie próbował zrobić korektę wzrostową to najbliższym oporem jest czerwona linia, czyli ostatnie dołki. W tym miejscu wypada również równość z ostatnią korektą.

Interwał D1

 Możliwe scenariusze rynkowe na nadchodzący tydzień


Informujemy, że treści zaprezentowane w niniejszym serwisie nie stanowią rekomendacji ani porady inwestycyjnej w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r, (Dz. U. z 2005 r., Nr 206, poz. 1715) w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych ich emitentów lub wystawców. Treści te mają charakter informacyjny i przygotowane zostały z należytą starannością oraz w oparciu o najlepszą wiedzę ich autorów. Autorzy oraz właściciele niniejszego serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym serwisie, a w szczególności za wynikłe z nich straty.