Najbliższe godziny mogą być kluczowe – Którym scenariuszem podążą ceny ropy naftowej?

0
574

Uspokojenie nastrojów

Styczniowa fala spadkowa na rynku ropy naftowej przyniosła blisko 25% przecenę czarnego złota. Od początku lutego rynek był w stanie chwilowo odrobić straty 5-ciu dolarów za baryłkę co dawało 10% w maksymalnym zasięgu. Okolice 55 USD nie zostały jednak długo utrzymany, a miały charakter krótkotrwałej korekty wzrostowej. Obecnie cena wraca w okolice okrągłej bariery 50 dolarów za baryłkę WTI.

Najbliższe godziny mogą być kluczowe   Którym scenariuszem podążą ceny ropy naftowej?

EURJPY H1

źródło: xStation

W ślad za indeksami?

Po ostatnich dołkach wyznaczamy poglądową linię trendu, która może okazać się pomocna przy wyznaczeniu dalszych spadków. Jeżeli notowania ropy naftowej zaczną mocniej naśladować główne indeksy giełdowe, to z pewności zobaczymy w najbliższych godzinach nowe minima tegoroczne. W przypadku utrzymania neutralnego sentymentu, zakładamy kolejna próbę wyciągania kursu WTI w okolice współczynnika 38,2% fibo. Mamy tam powiem przygotowany horyzontalny poziom oporu po cenie 55,1 – 55,3 USD.

Najbliższe godziny mogą być kluczowe – Którym scenariuszem podążą ceny ropy naftowej?
5 (100%) 2
Poprzedni artykułSzklana kula Fibonacciego na rynku FOREX
Następny artykułJak szybko Ripple osiągnie ten poziom? Monitorujemy zmienność podczas ostatnich sesji
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.