Najbliższe wsparcia na indeksach giełdowych – DAX i SP500 przed otwarciem nowego tygodnia

0
798

Podażowe zamkniecie

Wykres DAX-a na interwale 4-godzinowym zawiera przede wszystkim tegoroczną zmienność indeksu. Skupiając się na rozpiętości notowań podczas tych czterech tygodni handlowych w 2020 roku, widzimy blisko 700 punktowy zakres. W ostatnim tygodniu rynek poprawił maksimum osiągając pułap 13635 punktów, który jest zarazem nowym szczytem historycznym. Końcówka piątkowej sesji schłodziła nieco nastroje wśród kupujących, ponieważ pojawiła się silna świeca spadkowa. Na poniedziałkowej sesji możemy być świadkami kontynuacji kierunku południowego. Poziom cenowy 13370 punktów stanowi naturalnego wsparcie dla notowań, co potwierdza mierzenie Fibonacciego 38,2% z ostatniej fali wzrostowej. 

Najbliższe wsparcia na indeksach giełdowych   DAX i SP500 przed otwarciem nowego tygodnia

DAX H4

źródło: xStation

Czy wsparcie wytrzyma?

W przypadku amerykańskiego indeksu S&P500 rozpatrujemy wyraźnie węższy przedział czasowy. Mamy ty wykres z interwału 1-godzinowego, na którym również widoczny jest trend wzrostowy. Na tą chwilę trzeba tu podkreślić przede wszystkim poziom wsparcia 3278 punktów, który był już kilkukrotnie testowany. Fakt ten powoduje, że jego charakterystyka popytowa słabnie, ponieważ każdy kolejny test to wzrost prawdopodobieństwa wybicia dołem. Z drugiej strony widzimy silne sygnały świecowe z dolnymi cieniami. Kluczowe może być otwarcie nowego tygodnia i pułap na jakim rozpocznie się poniedziałkowa sesja. Ewentualna kontynuacja odreagowania wzrostowego, a następnie kolejna fala spadkowa, mogą otworzyć scenariusz z układem harmonicznym na głębokich mierzeniach wewnętrznych.

Najbliższe wsparcia na indeksach giełdowych   DAX i SP500 przed otwarciem nowego tygodnia

SP500 H1

źródło: xStation

Poprzedni artykułDane makro 24.01.2020 – PMI dla przemysłu, PMI dla usług
Następny artykułDane makro 27.01.2020 – indeks Ifo, sprzedaż nieruchomości
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.