Najlepsza i najgorsza transakcja w pierwszym tygodniu maja

0
412

29 kwietnia 2014 na parze USDCHF pojawił się ważny układ harmoniczny zapowiadający dosyć precyzyjnie obszar zwrotny na rynku w rejonie 0,8845. Punkt „D” – gdyż tak oznaczamy moment wejścia w rynek – przetestowany został dwukrotnie (zaznaczone na wykresie fioletową linią). Kilka minut po godzinie 11:00 postanowiliśmy otworzyć krótką pozycję, gdyż rynek ewidentnie wyhamował przed obszarem zwrotnym. Mając na uwadze dynamiczne zachowanie ceny z dnia poprzedniego stwierdziliśmy, że rynek wypełni układ harmoniczny do momentu otwarcia giełdy nowojorskiej (Strategia Amerykańska), a więc w czasie trzech najbliższych godzin.

Zlecenie zabezpieczające stop loss ustawione zostało kilka pipsów powyżej ostatniego ekstremum, jednak granica błędu jaką przyjęliśmy okazała się zbyt ciasna, a kurs „poszedł” po naszego stop lossa, po czym wypełnił układ – zgodnie z założeniami Fibonacci Team’u.

Czy potrafisz zidentyfikować układ harmoniczny widoczny na wykresie?

Jeśli nie – przyjdź na dzisiejsze konsultacje o 19.00!

Najlepsza i najgorsza transakcja w pierwszym tygodniu maja

Miniony tydzień na rynku „franka” był niezwykle prosty do rozegrania. Pomijając niefortunnego short’a ze środy, w czwartek zostaje on odrobiony z całkiem niezłą nawiązką. Pozycja długa w tym wariancie zawarta została z kilku powodów:

Najważniejszy z tej pozycji okazał się target wyznaczony z wyraźnej strefy podaży, znajdujący się pomiędzy 0.8831 – 0.8841. Ta 10 pipsowa strefa podaży okazała się niezwykle ważna i skuteczna, gdyż rynek nie ustanowił nowego maksimum (nie przebił poziomu 0.8850), lecz zawrócił bardzo precyzyjnie w wyznaczonym wcześniej obszarze zahaczając o nasze zlecenie take profit.

Najlepsza i najgorsza transakcja w pierwszym tygodniu maja

Dlaczego drugi test linii układu jest szczególnie ważny przy formacjach harmonicznych?

Zapraszamy już dzisiaj o godzinie 19:00 na pierwsze majowe spotkanie FTOK Basic, podczas którego odpowiemy na wszystkie powyższe pytania, a także omówimy te i wiele innych transakcji.

Dzisiaj rozpoczynamy również nowy miesiąc spotkań zaawansowanych. Jeżeli chce jeszcze dołączyć, jest to już ostatni moment. Szczegóły FTOK Advanced znajdziesz TUTAJ.