Negatywny sygnał dla rynku kryptowalut – Czy Bitcoin utrzyma swoją wartość?

0
616

Negatywny sygnał

Na rynku kryptowalut często widzimy, że kluczowe poziomy lub formację wybijane są podczas weekendowych notowań. Jest to z pewnością po części podyktowane spadkiem płynności na rynkach finansowych w sobotę i niedzielę. Taka sytuacja miała również miejsce podczas ostatniego weekendu, kiedy to notowania BTCUSD wybiły dołem linię trendu wzrostowego. Do poniedziałkowego wieczora notowania nie powróciły do wzrostów, jednak z uwagi na szeroki interwał czasowy może wstrzymać się z negatywnym sygnałem jeszcze przez kilka – kilkadziesiąt godzin.

Negatywny sygnał dla rynku kryptowalut   Czy Bitcoin utrzyma swoją wartość?


BTCUSD H4

źródło: xStation

Najbliższe wsparcie

Warto więc zwrócić uwagę na wtorkowe otwarcie i sesję europejską oraz amerykańską. Jeżeli trend wzrostowy miałby być utrzymany, notowania powinny wrócić ponad linię trendu w dniu jutrzejszym. Jeżeli tak się nie stanie, a korekta spadkowa będzie rozwijana, warto zwrócić uwagę na poziom cenowy 8000 – 8100 dolarów za BTC. Do wyznaczenia strefy popytowej wykorzystane zostały dwa mierzenia FE100, które są dość precyzyjnie rozmieszczone. Jest to z pewnością poziom, który powinien być utrzymywany przez kupujących, jeżeli rynek kryptowalut ma utrzymać kwietniową „euforię”.

Poprzedni artykułFIBOT – gotowiec inwestycyjny – wyjątkowy webinar już w ten wtorek o 18:00
Następny artykułMechanika rynku w połączeniu z poziomami Fibonacciego
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.