Notowania ETHUSD potwierdzają strefę oporu

0
289

Fala spadkowa

Poniższy wykres przedstawia notowania kryptowaluty ETH w ujęciu dolarowym. Widoczny horyzont czasowy obejmuje ostatnie kilkanaście sesji i przedstawiony został na formacjach świecowych 1-godzinowych. Początek wykresu obejmuje wierzchołek wyznaczony 17 sierpnia na poziomie cenowym 440 dolarów za ETH. Kolejne sesje przyniosły przecenę jednej z głównych kryptowalut. Doprowadziło to kurs do wyznaczenia minimum w ostatnim tygodniu sierpnia, a ukształtowany dołek to poziom cenowy 365 USD.

Notowania ETHUSD potwierdzają strefę oporu


ETHUSD H1

źródło: xStation

Potwierdzony opór

Z uwagi na dość dobrą dynamikę w ujęciu lokalnym, zdecydowanie warto przyjrzeć się wykresowi ETHUSD na wąskim interwale 1-godzinowym. W ostatnim czasie rynek potwierdził nam strefę oporu na wysokości głębokiego mierzenia wewnętrznego 78,6% fibo. Jest to poziom oporu po cenie 426 dolarów za ETH. Formacja świecowa z godziny 11 przybliża nas do retestu wskazanej strefy podażowej. W przypadku utrzymania 426 USD, automatycznym targetem spadkowym jest silna strefa ZZB po cenie 404 USD. Mamy tam również kluczowe potwierdzenie w postaci wewnętrznego 38,2% fibo.

Poprzedni artykułCzy FED pompuje bańkę?
Następny artykułZielony kolor na rynku kryptowalut
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.