Zielony kolor na rynku kryptowalut

0
268

Szczyt i wyprzedaż

Poniższy wykres przedstawia notowania kryptowaluty XRP w ujęciu dolarowym. Widoczny horyzont czasowy obejmuje mniej więcej 18 miesięcy dynamiki na XRPUSD, a każda świeca składa się na 24-godzinny przedział wahań. Wykres rozpoczyna się w okolicach połowy 2019 roku, a więc kiedy to kurs XRP oscylował na lokalnym szczycie ~ 0,50 USD. Kolejne siedem/osiem miesięcy było czasem silnej wyprzedaży na rynku kryptowalut, która obięła również markę Ripple.

Zielony kolor na rynku kryptowalut


XRPUSD D1

źródło: xStation

Potwierdzony opór

Wraz z powracającym na rynki akcyjne kapitałem, widoczny był powrót zaufania do rynku kryptowalut. Skrajnym minimum w obecnym roku okazał się poziom cenowy 0,095 USD. Od tego moment widzimy systematyczne odrabianie strat, a wartość kryptowaluty XRP wzrosła ponad 3-krotnie. W ostatnich dniach precyzyjnie wypełniony został układ OneToOne ze strefą wsparcia 0,2550 USD.

W dniu dzisiejszym obserwujemy kontynuację kierunku północnego. Ewidentnym targetem dla strony popytowej powinna być czerwona strefa 0,345 USD. Poziom pochodzi z szerokiego mierzenia Fibonacciego 61,8%, a potwierdzony jest silną biegunowością.

Poprzedni artykułNotowania ETHUSD potwierdzają strefę oporu
Następny artykułWtorkowa analiza techniczna z Fibonacci Team
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.