Odrabiamy straty na DAXie

0
388

Fala spadkowa

Poniższy wykres przedstawia notowania niemieckiego indeksu giełdowego DAX. Na interwale 4-godzinowym udało się zaprezentować ostatnie sześć tygodni wyceny DE30. W tym czasie rynek wykonał dynamiczny swing spadkowy, który w dalszej części wykresu jest systematycznie odrabiany. Spadki rozpoczeły się od loklanego wierzchołka na poziomie cenowym 13 300 punktów. Na przełomie lipca i sipernia ukształtowane zostało minimum w rejonie 12 200 punktów. Mamy tu więc przykład przeceny o 1100 punktów w przeciągu kilku sesji.

Odrabiamy straty na DAXie


DAX H4

źródło: xStation

Odrabianie strat

Od początku sierpnia kupujący wrócili na rynki akcyjne. Notowania niemieckiego indeksu DAX systematycznie odrabiają straty. W obecnym tygodniu kurs osiąga głębokie mierzenie wewnętrzne 88,6% fibo. Jest to jednocześnie punkt D formacji harmonicznej Nietoperza. Wskazana strefa podażowa wyznaczona jest przez poziom cenowy 13 180 punktów. Będzie on stanowił istotny opór w przypadku retestu, który jest coraz bliżej.

Poprzedni artykułPrzygotowanie do sesji amerykańskiej
Następny artykułCo dalej z ceną srebra?
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.