Okazja na zamknięcie tygodnia – EURUSD

0
315

Silne wzrosty

Poniższy wykres przedstawia notowania pary walutowej EURUSD na interwale sesyjnym. Pozwala to zaprezentować dynamikę Edka na przestrzeni ostatnich kilku miesięcy. W tym czasie notowania ukształtował zakres wahań o rozpiętości mniej więcej 750 pipsów. Lewa strony wykresu rozpoczyna się od dołka cenowego po kursie 1,1600. Był to również moment, po którym na głównej parze walutowej pojawiły się silne wzrosty. Okres listopada i grudnia 2020 roku okazał się wyjątkowo kiepski dla wyceny amerykańskiej waluty. W obecnym tygodniu budowany jest ostatni etap struktury harmonicznej Leonarda. Notowania wypełniają punkt D na wysokości współczynnika Fibonacciego 78,6%. 

Okazja na zamknięcie tygodnia   EURUSD

EURUSD D1

źródło: xStation

Rozegranie harmonii

Pomimo czwartkowego zaksięgowania poziomu popytowego, układ nadal jest atrakcyjny. Jest to schemat w ujęciu średnio/długoterminowym , dlatego potencjalne wejście na zamkniecie tygodnia wydaje się być bardzo sensownym rozwiązaniem.

Poprzedni artykułPiątkowe scenariusze dla Ethereum
Następny artykułBreakout na złocie? Bitcoin walczy na poziomie 50 000 USD
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.