Piątkowe scenariusze dla Ethereum

0
250

Konsolidacja

Poniższy wykres przedstawia notowania waluty cyfrowej ETH na interwale 30-minutowym. Pozwala to zaprezentować dynamikę kursu na przestrzeni ostatnich kilku sesji giełdowych. W tym czasie notowania ukształtowały zakres wahań o rozpiętości mniej więcej 200 dolarów. Lewa strona wykresu rozpoczyna się od lokalnej konsolidacji, która kształtowana była na wtorkowej sesji. 

Piątkowe scenariusze dla Ethereum

ETHUSD M30

źródło: xStation

Opór i wsparcie

Od czwartku lokalny sentyment dla Ethereum uległ odwróceniu. Notowania odbiły się od poziomu cenowego 1 534 USD. W ramach trwających wzrostów wyznaczamy docelowy poziom cenowy dla kupujących. Silna technicznie wydaje się być strefa ZZB po kursie 1 655 dolarów. Pułap ten oparty jest na silnym mierzeniu wewnętrznym 61,8% fibo. W przypadku lokalnego wsparcia, na uwagę zasługuje poziom cenowy 1 560 USD, który wynika z mierzenia FE100.

Poprzedni artykuł161,8% na funcie brytyjskim. Bitcoin kończy spadki?
Następny artykułOkazja na zamknięcie tygodnia – EURUSD
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.