Okrągłe wsparcie na Ethereum

0
324

Swing wzrostowy

Poniższy wykres przedstawia notowania jednej z główny walut cyfrowy – ETH. Ujęty horyzont czasowy zawiera się na interwale 4-godzinowym, który umożliwia zaprezentowanie nam kilku ostatnich tygodni notowań. W tym czasie kurs ETHUSD wyznaczył zakres wahań o rozpiętości mniej więcej 150 dolarów. Lewa strona wykresu rozpoczyna się od wierzchołka korekty spadkowej, która posłuży nam w dalszej analizie technicznej. Ukształtowany dołek osiągnął okolice cenowe 475 dolarów za ETH.

Okrągłe wsparcie na Ethereum

ETHUSD H4

Korekta

źródło: xStation

Zgodnie z poprowadzoną linię trendu spadkowego, trwa wyprzedaż na rynku Ethereum. W ostatnich godzinach notowania wracają poniżej poziomu cenowego 550 dolarów za ETH. W przypadku utrzymania kierunku spadkowego, uaktywnia nam się schemat korekcyjny FE100. Zgodnie z założeniami struktury AB=CD, mamy tutaj przykład korekty pędzącej, która wyznacza poziom wsparcia po okrągłej cenie 500 dolarów.

Poprzedni artykułChwila prawdy na dolarze. Indeksy giełdowe ostro w dół!
Następny artykułPsychologiczna bariera na EURUSD
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.