Psychologiczna bariera na EURUSD

0
358

Psychologiczna bariera

Poniższy wykres przedstawia notowania pary walutowej EURUSD na interwale sesyjnym. Pozwala to zaprezentować dynamikę Edka na przestrzeni ostatnich kilkunastu tygodni. W tym czasie notowania ukształtowały przedział wahań o rozpiętości mniej więcej 570 pipsów. Lewa strona wykresu rozpoczyna się od szerokiej korekty spadkowej, której wierzchołek oparty jest o psychologiczną barierę cenową 1,2000. Po kilku tygodniach spadków, rynek ukształtował dołek cenowy w okolicy 1,1600. Był to zarazem początek listopada i moment, w którym dominować zaczęli kupujący.

Psychologiczna bariera na EURUSD

EURUSD D1

Obrona

źródło: xStation

Ostatnie sesje to okres kiedy notowania testują średnioterminowy opór na głównej parze walutowej. Poziom wierzchołka opiera się na dwóch mierzeniach Fibonacciego. Mamy tutaj wewnętrznym współczynnik 78,6% oraz zewnętrzny współczynnik 127,2%. Dzisiejsza sesja ponownie przynosi zwrot w kierunku południowych i próbę obrony strefy podażowej 1,2125 – 1,2145.

Poprzedni artykułOkrągłe wsparcie na Ethereum
Następny artykułDane makro 14.12.2020 – produkcja przemysłowa, ECB
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.