Optymalny target na rynku Bitcoina

0
113

Podfala wzrostowa

Poniższy wykres przedstawia notowania waluty cyfrowej BTC na interwale 30-minutowym. Pozwala to zaprezentować dynamikę kursu na przestrzeni ostatnich pięciu sesji giełdowych. W tym czasie notowania ukształtowały zakres wahań o rozpiętości mniej więcej 3 000 dolarów. Lewa strona wykresu rozpoczyna się od fali wzrostowej, która jest częścią większego schematu technicznego. W ramach tego ruchu kurs wyznaczył wierzchołek cenowy 34 950 USD.

Optymalny target na rynku Bitcoina

BTCUSD M30

źródło: xStation

Techniczny opór

Na rynku Bitcoina mamy obecnie wyznaczony scenariusz korekcyjny. Według założeń na korekcie pędzącej AB=CD, najbliższym wsparciem jest poziom cenowy 33 850 dolarów. W ramach rozwijającego się obecnie swingu wzrostowego, do wypełnienia technicznego schematu brakuje około 600 USD. Wyznaczony opór potwierdzony jest przez najsilniejsze mierzenie wewnętrzne 61,8% fibo.

Poprzedni artykułRopa naftowa wraca do trendu wzrostowego?
Następny artykułKończymy szalony tydzień na złocie
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.