Kończymy szalony tydzień na złocie

0
193

Swing spadkowy

Poniższy wykres przedstawia notowania złota na interwale 4-godzinowym. Pozwala to zaprezentować dynamikę kursu na przestrzeni ostatnich kilku tygodni. W tym czasie notowania ukształtowały zakres wahań o rozpiętości mniej więcej 165 dolarów. Lewa strona wykresu rozpoczyna się od wierzchołka cenowego po kursie 1 917 dolarów za uncję. Kolejne sesje upływały jednak pod znakiem dominacji strony podażowej.

Kończymy szalony tydzień na złocie

GOLD H4

źródło: xStation

Sygnał kupna?

Lipcowe odreagowanie osiąga pierwszy target techniczny. Mamy tutaj strefę oporu, która opiera się na wewnętrznym mierzeniu Fibonacciego 38,2%. Wskazany poziom odnosi się do kursu 1 815 dolarów za uncję. Bieżący tydzień był bardzo ciekawy, a dzisiejsze podejście jest już trzecim w tym rejonie. Dlatego też odnosimy się do poziomu oporu, jako potencjalnej strefy sygnałowej pod wybicie górą.

Poprzedni artykułOptymalny target na rynku Bitcoina
Następny artykułSygnał spadkowy na zakończenie tygodnia
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.