Sygnał spadkowy na zakończenie tygodnia

0
157

Swing spadkowy

Poniższy wykres przedstawia notowania pary walutowej USDPLN na interwale sesyjnym. Pozwala to zaprezentować dynamikę kursu na przestrzeni ostatnich czterech miesięcy. W tym czasie notowania ukształtowały zakres wahań o rozpiętości mniej więcej 3 400 dolarów. Lewa strona wykresu rozpoczyna się od wierzchołka cenowego po kursie 3,9800. Po tym fakcie to strona podażowa przejęła przewagę na wykresie. Przez cały okres kwietnia i maja notowania poruszały się na południe.

Sygnał spadkowy na zakończenie tygodnia

USDPLN D1

źródło: xStation

Sygnał sprzedaży

Czerwiec był miesiącem wygenerowania dynamicznego ruchu wzrostowego. W przeciągu mniej więcej dwóch tygodni kursu zniósł około 60% wcześniejszych spadków. W bieżącym tygodniu rynek w pełni księguje mierzenie Fibonacciego 61,8%. Kluczowy poziom oporu dotyczy strefy cenowej 3,8500. Sesja czwartkowa i piątkowa przynosi nam dość silne potwierdzenie przewagi sprzedających. Zwracam tutaj uwagę na formacje świecowe spadającej gwiazdy.

Poprzedni artykułKończymy szalony tydzień na złocie
Następny artykułAKADEMIA TRADINGU – Szklana kula Fibonacciego na rynku FOREX
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.