Optymalny target spadkowy na EURUSD

0
485

Na wykresie głównej pary walutowej mamy za sobą optymistycznych kilka sesji pod rząd. W drugiej połowie ubiegłego tygodnia rynek wykonał zwrot na północ z poziomu 1,1170. Fala wzrostowa wyznaczyła aktualny szczyt podczas dzisiejszej sesji azjatyckiej po kursie 1,1340. Od kilkunastu godzin trwa lokalna korekta spadkowa, której zasięg przekroczył już 40 pipsów.

Optymalny target spadkowy na EURUSD

EURUSD M30

źródło: xStation

Najbliższym wsparciem jakie interesuje nas na wykresie EURUSD jest strefa popytowa 1,1275. Jest to poziom, na którym wczoraj pojawiła się reakcja kupujących. Dodatkowo otrzymuje potwierdzenie z mierzenia 38,2% z całej fali wzrostowej. Oporem pozostaje ostatni szczyt po kursie (1,1340), gdzie możemy dopatrzeć się formacji podwójnego szczytu co zwiastuje głębszą korektę.

Optymalny target spadkowy na EURUSD
5 (100%) 1
Poprzedni artykułDane makro 14.03.2019
Następny artykułLokalne zwroty na Bitcoinie
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.