Lokalne zwroty na Bitcoinie

0
524

W ostatnich dniach obserwujemy rynek kryptowalut z perspektywy nieco niższych interwałów czasowych. Podyktowane to jest przede wszystkim ograniczoną zmienności przez co publikowanie codziennych analiz o szerokim zasięgu nie jest najlepszym rozwiązaniem. Warto tu przytoczyć zakres zmienności przez ostatni tydzień, który wyniósł niecałe 150 dolarów, co daje nam około 4% od średniej wartości BTCUSD w tym czasie.

 

Lokalne zwroty na Bitcoinie

BTCUSD H1

źródło: xStation

Po godzinie 15 rynek wykonał dość dynamiczne zwroty na technicznych poziomach horyzontalnych. Po raz kolejny potwierdzona została strefa podażowa 3790 dolarów przy mierzeniu 50% z marcowej fali wzrostowej. Fałszywy sygnał pojawił się na lokalnej linii trendu, który jednak traktujemy tylko poglądowo. Kurs po wybiciu na północ wyznaczył szczyt przy współczynniku 61,8% (małe phi) po cenie 3880 USD. Bardzo możliwy jest scenariusz, że ten chwilowy wzrost zmienności to tylko krótki epizod i rynek ponownie wróci do trendu bocznego.

Lokalne zwroty na Bitcoinie
5 (100%) 2
Poprzedni artykułOptymalny target spadkowy na EURUSD
Następny artykułFOREX LIVE TRADING – Warszawa – 15.03.2019 – start o 9:00
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.