Optymistyczna passa na rynku Bitcoina. Jaki jest obecny target dla notowań?

0
130

Swing spadkowy

Poniższy wykres przedstawia notowania waluty cyfrowej BTC na interwale sesyjnym. Pozwala to zaprezentować dynamikę kursu na przestrzeni ostatnich kilku miesięcy. W tym czasie notowania ukształtowały zakres wahań o rozpiętości mniej więcej 36 000 dolarów.

Lewa strona wykresu rozpoczyna się od wierzchołka cenowego po kursie 64 300 USD. Jest to jednocześnie historyczne maksimum na rynku Bitcoina. Kolejne tygodnie upływał pod znakiem realizacji zysków i wyraźnego trendu spadkowego.

Optymistyczna passa na rynku Bitcoina. Jaki jest obecny target dla notowań?

BTCUSD D1

źródło: xStation

Pierwszy target

Ostatni tydzień upływa pod znakiem wyraźnego odreagowania na rynku kryptowalut. Notowania Bitcoina są blisko powrotu ponad okrągłą barierę cenową 40 000 dolarów.

Biorąc pod uwagę szerokie mierzenie Fibonacciego, najbliższym oporem dla notowań jest poziom cenowy 42 300 dolarów. Mamy tam bowiem pułap współczynnika wewnętrznego 38,2% fibo.

Poprzedni artykułKolejna fala wzrostów na USD?
Następny artykułWybicie z konsolidacji na ropie naftowej?
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.