Kolejna fala wzrostów na USD?

0
120

Swing spadkowy

Poniższy wykres przedstawia notowania pary walutowej USDPLN na interwale sesyjnym. Pozwala to zaprezentować dynamikę kursu na przestrzeni ostatnich kilku miesięcy. W tym czasie notowania ukształtowały zakres wahań o rozpiętości mniej więcej 3 400 dolarów.

Lewa strona wykresu rozpoczyna się od wierzchołka cenowego po kursie 3,9800. Wraz z drugim kwartałem 2021 roku rozpoczęła się wyprzedaż amerykańskiej waluty. Tendencja ta utrzymywała się przez cały kwiecień i maj. Doprowadziło to do ukształtowania minimów w okolicy 3,6400.

Kolejna fala wzrostów na USD?

USDPLN D1

źródło: xStation

Druga szansa

W pierwszej połowie czerwca rozwinęła się tendencja wzrostowa na USDPLNie. Amerykański dolar wyraźnie zyskuje na wartości w stosunku do innych walut, w tym również do złotego. W przypadku pary walutowej USDPLN, notowania osiągnęły ciekawy poziom techniczny. Znajduje się on na wypełnieniu struktury harmonicznej Gartleya.

Punkt D formacji odnosi się do kursu 3,9100. Dzisiejsze podejście to retest wspomnianego oporu, który może się okazać szansą na wejście w pozycje krótkie. 

Poprzedni artykułZakończenie korekty na Ethereum. Wracamy do wzrostów?
Następny artykułOptymistyczna passa na rynku Bitcoina. Jaki jest obecny target dla notowań?
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.