Zakończenie korekty na Ethereum. Wracamy do wzrostów?

0
119

Swing wzrostowy

Poniższy wykres przedstawia notowania waluty cyfrowej ETH na interwale 1-godzinowym. Pozwala to zaprezentować dynamikę kursu na przestrzeni ostatnich kilku sesji giełdowych. W tym czasie notowania ukształtowały zakres wahań o rozpiętości mniej więcej 700 dolarów.

Lewa strona wykresu rozpoczyna się od dołka cenowego po kursie 1 710 dolarów. Kolejne sesje upływały pod znakiem dominacji kupujących. Lokalny trend wzrostowy utrzymywał się przez kolejne 6-7 sesji.

Zakończenie korekty na Ethereum. Wracamy do wzrostów?

ETHUSD H1

źródło: xStation

Pierwsze wsparcie

Od poniedziałkowego wieczoru kurs ETHUSD rozpoczął korektę spadkową. Wcześniej rynek ukształtował lokalne maksimum po kursie 2 420 dolarów. W godzinach nocny polskiego czasu, notowania Ethereum wypełniają pierwszy poziom wsparcia na wykresie.

Strefa popytowa oparta jest na mierzeniu Fibonacciego 38,2% po cenie 2 150 dolarów. Bieżące odreagowanie zbliża się do 50 USD. W większości przypadków pojawia się jednak druga szansa od rynku, dlatego warto w najbliższych godzinach śledzić zachowanie kursu ETHUSD.

Poprzedni artykułWracają obawy o gospodarkę | Co przyniesie tydzień? dr Przemysław Kwiecień, 26.07.2021
Następny artykułKolejna fala wzrostów na USD?
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.