Optymistyczny początek tygodnia na kryptowalutach. Co dalej z ETH?

0
193

Przecena

Poniższy wykres przedstawia notowania waluty cyfrowej ETH na interwale 4-godzinowym. Pozwala to zaprezentować dynamikę kursu na przestrzeni ostatnich kilku sesji giełdowych. W tym czasie notowania ukształtowały zakres wahań o rozpiętości mniej więcej 1 330 dolarów.

Lewa strona wykresu rozpoczyna się od szczytu cenowego po kursie 4 780 dolarów. Dalsze sesje upływały jednak pod znakiem ruchu korekcyjnego. Wyprzedaż na rynku kryptowalut sprowadziła kurs Ethereum poniżej bariery 3 500 USD.

Optymistyczny początek tygodnia na kryptowalutach. Co dalej z ETH?

ETH H4

źródło: xStation

Punkt D

Nowy tydzień rozpoczął się od pozytywnego sentyment na walutach cyfrowych. W przypadku ETH cena zbliża się do technicznej strefy podażowej. Analizę opieramy tutaj o strukturę XABCD, gdzie punkt D znajduje się na wysokości mierzenie wewnętrznego 78,6% fibo. Poziom cenowy oporu to dokładnie 4 490 dolarów za ETH.

Optymistyczny początek tygodnia na kryptowalutach. Co dalej z ETH?

ETH H1

źródło: xStation

Poprzedni artykułSytuacja na jenie – okazje na wzrosty i spadki z wykorzystaniem Fibo
Następny artykułCzy zbliżamy się do końca trendu na EURUSD?
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.