Optymistyczny tydzień na rynku Bitcoina. Czy trend zostanie utrzymany?

0
67

Fala spadkowa

Poniższy wykres przedstawia notowania waluty cyfrowej BTC na interwale sesyjnym. Pozwala to zaprezentować dynamikę kursu na przestrzeni ostatnich kilkunastu tygodni. W tym czasie notowania ukształtowały zakres wahań o rozpiętości mniej więcej 36 000 dolarów. Lewa strona wykresu rozpoczyna się od wierzchołka cenowego po kursie 64 300 USD. Było to jednocześnie historyczne maksimum na wykresie Bitcoina. Po tym fakcie nastąpiła silna realizacja zysków, która sprowadziła kurs w ekstremalnym wymiarze nawet poniżej 30 000 USD.

Optymistyczny tydzień na rynku Bitcoina. Czy trend zostanie utrzymany?

BTCUSD D1

źródło: xStation

Połowa swingu

W drugiej połowie lipca zapoczątkowane zostały obecne wzrosty na rynku walut cyfrowych. W przypadku Bitcoina notowania odrabiają już połowę z wcześniejszej wyprzedaży. Rynek testuje obecnie techniczny poziom podażowy, który oparty jest właśnie na klasycznym mierzeniu 50%. Dodatkowym potwierdzeniem jest biegunowość obszaru ~ 46 600 dolarów.

Poprzedni artykułPotwierdzenie trendu na wykresie WIG20?
Następny artykułAKADEMIA TRADINGU – Zaawansowany skaner Fibonacciego do tradingu na rynku FOREX
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.