Potwierdzenie trendu na wykresie WIG20?

0
89

Fala wzrostowa

Poniższy wykres przedstawia notowania indeksu WIG20 na interwale 4-godzinowym. Pozwala to zaprezentować dynamikę kursu na przestrzeni ostatnich kilku tygodni. W tym czasie notowania ukształtowały zakres wahań o rozpiętości mniej więcej 150 punktów.

Lewa strona wykresu rozpoczyna się w ramach trwającego trendu wzrostowego. Maksimum z pierwszego kwartału bieżącego roku zostało ukształtowane na poziomie cenowym 2 270 punktów.

Potwierdzenie trendu na wykresie WIG20?

WIG20 H4

źródło: xStation

Potwierdzenie trendu

Bieżący tydzień przynosi być może kluczowe rozstrzygnięcie na polskim rynku akcji. Notowania wybijają górne ograniczenie kanału cenowego. Pojawiają się również nowe szczyty tegoroczne, a więc rynek narusza strefę cenową 2 270 punktów.

Taki rozwój wydarzeń w połączeniu z silnym trendem na rynkach nadrzędnych może stanowić silny sygnał kontynuacyjny dla indeksu WIG20 oraz całego GPW.

Poprzedni artykułGeometria Fibonacciego na dolarze. Techniczny opór na Bitcoinie
Następny artykułOptymistyczny tydzień na rynku Bitcoina. Czy trend zostanie utrzymany?
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.